Ar 12 atbalstītiem projektiem noslēdzies CEMEX Iespēju fonda konkurss Brocēnu un Saldus novados

28.04.2017.

Ar 12 atbalstītiem projektiem atklātajā projektu pieteikumu konkursā Brocēnu un Saldus novadiem nodibinājums „CEMEX Iespēju fonds” šogad uzsācis savu desmito darbības gadu. Kopumā projektu konkursā tika iesniegti 25 projektu pieteikumi par kopējo atbalsta summu – 32 108 eiro. 

„Īpaši aktīvas šoreiz bija Saldus novada iestādes un biedrības, kas iesniedza 21 projektu pieteikumu. Esam gandarīti, ka puse no visiem atbalstītajiem projektiem veicinās bērnu un skolēnu interesi par eksaktajām zinībām, kas bija šī konkursa galvenā prioritāte,” informē CEMEX Iespēju fonda vadītāja Mairita Blūma. 
 
Seši projekti, kas saņēmuši finansējumu, veicinās eksakto zinību apguvi bērnu un jauniešu vidū. Eksperimentēs un jaunas zināšanas apgūs Kursīšu pamatskolas, Cieceres internātpamatskolas skolēni un pirmsskolas izglītības iestādes „Zīlīte” bērni. Savukārt  Striķu pamatskola un ģimeņu biedrība „Ligzda” organizēs vasaras nometnes Brocēnu un Saldus novada bērniem, bet Druvas vidusskolā norisinās 3D printera nodarbības. Trīs projekti vērsti uz veselīgas dzīves veida un aktivitāšu veicināšanu  - ar fonda atbalstu Jaunlutriņu pamatskolā un bērnudārzā „Pasaciņa” tiks iekārtotas atpūtas un izziņas istabas, Ezerē biedrība „Pirmā stīga” veiks telpu remontu, kurā iekārtot trenažieru zāli, bet biedrība „J.F.X.” iegādāsies dip-dap velosipēdus un drošības ekipējumu pašiem mazākajiem velobraucējiem. Vides sakopšanas aktivitātes norisināsies Jaunauces muižas parkā, kur tiks apsekoti bīstamie koki un sakopta parka teritorija. Ezeres pamatskolā tiks veicināta komunikācija ar skolēniem, izveidojot skolas radio. 
 
Projektus vērtēja komisija, kuru veido četri Brocēnu un Saldus novadu iedzīvotāji, viens vietējo mediju pārstāvis un četri CEMEX pārstāvji. Divās kārtās komisija izvērtēja 25 projektu pieteikumus. Kopējā konkursa aktivitātēm pieejamā summa – 15 000 eiro. Atbalstīto projektu aktivitātes jāīsteno laikā no 2017.gada 1.maija līdz 2017.gada 31.oktobrim.
2014 © CEMEX Iespēju Fonds, izstrādāja DSP