Ar 12 atbalstītiem projektiem noslēdzies Saldus un Brocēnu 2. atklātais projektu konkurss.
20.11.2018
Ar CEMEX Iespēju fonda atbalstu Saldus un Brocēnu novados turpinās īstenot Latvijas simtgadei veltītas iniciatīvas
Konkursā kopā atbalstīti 12 projekti un aktivitātes, kas sasaucas ar  Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķi un uzdevumiem, kā arī ārpusskolas aktivitātes bērnu un jauniešu intereses veicināšanai par eksaktajām zinātnēm un aktivitātes, kas saistītas ar drošu un veselīgu dzīves veidu un atbildīgu rīcību pret vidi. 

 

„Līdzīgi kā pavasara projektu konkursā arī šoreiz liela daļa jeb 5 no komisijas atbalstītajiem 12 projektiem ir veltīti Latvijas simtgadei. Esam gandarīti, ka projektu rezultāti priecēs Brocēnu un Saldus novadu iedzīvotājus vēl nākamā gada pirmajā pusē un tādējādi ļaus paildzināt simtgades svētku sajūtu,” stāsta CEMEX Iespēju fonda valdes locekle Linda Ozola.
Ar fonda atbalstu Druvas vidusskola veicinās skolēnu interesi un izpratni par eksaktajām zinātnēm, biedrība “Džudo klubs Saldus” izgatavos orģinālu trenažieri, veicinot jauniešu interesi par sportu un zinātni, bet Saldus novada pašvaldības aģentūra "TIKS Centrs" izveidos mākslinieka J. Rozentāla virtuālo darbnīcu. Savukārt pirmsskolas izglītības iestāde “Īkstīte” oragnizēs Latviešu pasaku pēcpusdienas, iegādājoties sēžammaisus mazajiem pasaku klausītājiem, bet pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte” iegādāsies jaunus tautas tērpus un ar koncertu priecēs Kalnsētas speciālās internātpamatskolas audzēkņus. Biedrība “Kapelleru nams” veidos interaktīvus tūrisma maršrutus pa Saldus apkārti, lai iepazītu un izprastu dabas norises, biedrība “VK Saldus” uzlabos savu materiāltehnisko bāzi, iegādājoties skaņu aparatūru, bet biedrība "Saldus tehnikuma attīstības biedrība" attīstīs ugunsdzēsības sporta disciplīnu Saldū, iegādājoties speciālu inventāru un organizējot  informatīvus pasākumus. Turpretim Kalnsētas speciālā internātpamatskola organizēs “Māla terapijas nodarbības” un Saldus pamatskola iegādāsies un uzstādīs traversa kāpšanas sienu. Pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne” iegādāsies divas āra līdzsvara konstrukcijas, bet biedrība “Pieneņpūkas” aprīkos savas nodarbību telpas, un organizēs radošas nodarbības valodas attīstībai bērniem.
Projektus vērtēja komisija, kuru veido četri Brocēnu un Saldus novadu iedzīvotāji, viens vietējo mediju pārstāvis un četri CEMEX pārstāvji. Trijās kārtās komisija izvērtēja 25 projektu pieteikumus. Kopējā konkursa aktivitātēm pieejamā summa – 15 000 eiro. Atbalstīto projektu aktivitātes jāīsteno laikā no 2018.gada 1. decembra līdz 2019.gada 31. maijam. Projektu īstenošana tiks atspoguļota fonda sociālo mediju profilos: www.facebook.com/cemexiespejufonds/ un www.draugiem.lv/cemexiespejudonds/
 

 

2014 © CEMEX Iespēju Fonds, izstrādāja DSP